Łysienie: problem, który odbija się na poczuciu własnej wartości

Nie ma wątpliwości, że włosy są tym, co dodaje nam urody. Tyczy się to zarówno pań, jak i panów. Wpływają na naszą pewność siebie, pozwalają na wyrażenie własnej osobowości i charakteru. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów w ciągu doby. Nie należy się tym przejmować. Kiedy jednak zauważymy, że włosów wypada znacznie więcej, mamy powód do niepokoju. Być może bowiem rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Dlaczego się pojawia? Czy można je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi – https://www.e-lysienie.pl/ .

Problem niezależny od płci i wieku
Łysienie to nic innego, jak po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta atakuje aktualnie coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie atakuje ona wyłącznie dorosłych mężczyzn. Z łysieniem zmagają się również przedstawicielki płci pięknej, a nawet dzieci. Może ono przebiegać okresowo, długoterminowo bądź mieć charakter trwały. Nierzadko łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo na pewnej powierzchni skóry głowy, albo na całej głowie. Łysienie pociąga za sobą zdecydowanie większe konsekwencje niż tylko te natury estetycznej.

Jak utrata włosów na nas wpływa?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie należy wspomnieć, że jest to poważny problem mający wpływ nie tylko na to, jak wyglądamy. Utrata włosów odbija się naprawdę mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna nierzadko zostaje drastycznie obniżona. Taka drastyczna zmiana wyglądu prowadzi w wielu wypadkach do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Wiele osób podejmuje nawet decyzję o porzuceniu pracy. Osoby łysiejące rezygnują ze spotkań z przyjaciółmi, unikają wychodzenia z domu nawet w tak prozaicznych sprawach, jak zrobienie zakupów. Z tego powodu tak istotne jest, aby w porę dostrzec problem i zacząć reagować wówczas, gdy może to przynieść jeszcze oczekiwane rezultaty.

Dlaczego łysiejemy?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że ciężko wskazać jedną przyczynę , która prowadzi do utraty włosów. W wielu wypadkach za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedobory witaminy D3;
-zbyt niski poziom ferrytyny;
-za mało kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem dotykającym osoby cierpiące na choroby tarczycy (tak niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne tarczycy). Do poważnej utraty włosów może doprowadzić silny stres, przegrzanie , a także wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew powszechnemu przekonaniu nie atakuje tylko mężczyzn. Związane jest ono ze zbyt dużą reaktywnością receptorów androgenowych zlokalizowanym  przy mieszkach włosowych. Ten typ łysienia ma na ogół podłoże genetyczne. Niestety, jest nieuleczalne. Warto jednak pamiętać, że właściwie dobrane leczenie może znacznie spowolnić postęp choroby.

Dostępne obecnie metody leczenia
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Trzeba pamiętać, że każde z nich wymaga zastosowania innego leczenia. Preparaty, które wydawane są bez recepty mogą pomagać w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, nasilając wypadanie włosów. Z tego powodu tak ważne jest, aby leczenie było ustalone indywidualnie dla każdego pacjenta. Tylko właściwa diagnoza i odpowiednio dobrane środki pozwalają mieć nadzieję na osiągnięcie sukcesu w leczeniu. Zabiegiem, który daje naprawdę satysfakcjonujące efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykuje się specjalnie dobrane substancje, których rolą jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie substancji odżywczych i stymulujących. Doskonale sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od dawna robi furorę nie tylko w leczeniu łysienia. Stosować można również karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie i zwiększa skuteczność innych metod. Metodą, która też przynosi naprawdę dobre efekty jest laseroterapia. Sprawdza się ona nie tylko w leczeniu łysienia, ale również licznych chorób neurologicznych. Jeżeli łysienie nie zostało w porę zatrzymane, można zdecydować się na przeszczep włosów. To zabieg , który przywróci utracone włosy.

Łysienie to bardzo duży problem, którego nigdy nie należy lekceważyć. Jego ofiarą może paść każdy niezależnie od płci oraz wieku. Tym, co istotne jest w jego leczeniu jest systematyczność i błyskawicznie podjęta terapia. Tylko wówczas można liczyć na to, że włosy przestaną wypadać.

Leave a Comment