Informacje, które mogą przydać się turystom

Majorka to jedna z ulubionych destynacji Polaków. Piękna pogoda panuje tutaj praktycznie przez cały rok, dlatego wyspa jest atrakcyjnym celem podróży przez 12 miesięcy w roku.

Podczas pobytu na Majorce turyści z Polski, którzy znają język angielski lub niemiecki bez problemu porozumieją się nie tylko w popularnych nadmorskich kurortach, ale także w wielu miejscowościach położonych w głębi wyspy. Walutą, która obowiązuje na wyspie jest euro. Wyjeżdżając na Majorkę nie trzeba zabierać ze sobą paszportu. Hiszpania leży w strefie Schengen, do przekroczenia granicy wystarczy dowód osobisty. Na wyspie obowiązuje czas środkowo-europejski, czyli ten sam co w Polsce od wiosny do jesieni.
Wyjeżdżając na urlop na Majorkę trzeba pamiętać o sjeście. Wiele sklepów, wszystkie banki i urzędy są zamknięte od godziny 13.00. Sjesta trwa z reguły 3 godziny. Tradycyjne specjały to między innymi bocadio (kanapki z szynką serano), suszona kiełbasa sobrassada, zupy z warzyw. Do niektórych zup dodawane są grzyby lub kawałki mięsa.

Leave a Comment